loop="-1" > بایگانی مهر ۱۳۹۳ :: خان چوبان -تسوج

خان چوبان -تسوج

خان چوبان شخصیتی محق و همچنین مظلوم و سربلند در داستان سارای بود و شهر ما تسوج هم با اینکه محروم و بی نصیب مانده ولی سرافراز صحنه های تاریخ و رشید جبهه های حق علیه باطل است . به همین جهت نام این وبلاگ را خان چوبان انتخاب کردیم.
تسوج شهری در میان استان های آذربایجان شرقی و غربی که قدمتی به اندازه تاریخ دارد ولی جمعیت و وسعت فعلی آن یک دهم جمعیت تاریخی آن نیست .
این وبلاگ فقط و فقط برای بیان محرومیت ها و دردهای این شهر و همچنین بخش تسوج (با 151 شهید) فعالیت می کند و نویسنده آن از هرگونه وابستگی به شخص یا گروهی مبراست .

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
نویسندگان

۲ مطلب در مهر ۱۳۹۳ ثبت شده است

مدتی  هست که مدیران شهرداری  با کارگرانشون و حتی  بلوار  امام ره بازیشون گرفته و هر  روز  با این بلوار  و چراغاش  و  بلوک  و جدولش  بازی  بازی می  کنند . 


وقتی  این قدر  تنوع و تحول  رو تو این خیابون می  بینم به خدا حال می  کنم که چقدر  شهردار خوش  قول  و خوش  خنده ای  داریم . آخه یادمه وقتی  ایشون تشریف خودشونو تازه آورده بودند  و  هی  نشست مطبوعاتی  پشت نشست مطبوعاتی  برگزار می  کردند ، فرموده بودن که باید هر  روز  شاهد حداقل یک تحول  در  سطح شهر  باشیم تا مردم دچار  دلزدگی  نشوند . 

۴ نظر ۲۷ مهر ۹۳ ، ۱۳:۳۸
خان چوبان
 این روز  ها در  شهر عزیزم اتفاقاتی  می  افتد که مرا یاد دوران کودکی ام  می  اندازد . یاد آن زمان که : 
  عده اندکی  از  مردم  شهرمان  با تهیه طوماری  حکم محرومیت شهرمان تسوج را امضاء کردند و در  واقع تسوج را محکوم به محرومیت کردند.
هنوز  یادمان نرفته چگونه عده ای  طومار  به دست وارد مغازه ها شدند و تجار  شهر  را  به بی  رونقی  مغازه هایشان مجاب  کردند . 
آنها مخ زنان قهاری  بودند که توانستند  رونق  را نه تنها از  مغازه ها بلکه از  همه شهر  بگیرند
آنها چنان ضربه مهلکی  به پیکره این شهر  زدند که با انواع و اقسام دست و پا زدن ها هنوز  نتوانسته قامت خمیده اش  را بلند کند . 
۷ نظر ۲۶ مهر ۹۳ ، ۲۰:۵۴
خان چوبان